+420 605 585 459 (Otevírací doba od 7:00 do 16:00) info@montea.cz

Bojler Jablotron Ambienta W

Ohřívač vody s tepelným čerpadlem

V moderních nízkoenergetických domech představuje ohřev teplé vody větší položku spotřeby energie než vytápění. Proto se vyplatí dobře zvážit způsob jejího ohřevu.

Ohřívač vody Jablotron Ambienta W využívá přirozenou a levnou akumulaci energie ve vodě. Zásobník má vestavěné tepelné čerpadlo, které zajišťuje ekologickou výrobu teplé vody během celého dne. Vzhledem k integrovanému řešení nemá tepelné čerpadlo žádnou venkovní jednotku, instalují se pouze dvě vzduchová potrubí přes obvodovou stěnu domu. Ventilátor potrubím čerpá venkovní vzduch, ze kterého si tepelné čerpadlo odebírá energii a ukládá ji v zásobníku o objemu 250 litrů vody.

V porovnání s velkými tepelnými čerpadly je Jablotron Ambienta W plně autonomní a konstrukčně jednoduché zařízení s malým obsahem chladiva. To zaručuje dlouholetou robustnost provozu a minimální nároky na údržbu a případný servis. Nižší pořizovací cena také výrazně zkracuje návratnost investice.

Ohřívač Ambienta W je součástí technologického konceptu Systém 21 pro pasivní domy, kde přispívá k podílu obnovitelných zdrojů energie v celkové energetické bilanci. Užijte si bezstarostný a ekologický ohřev teplé vody od Jablotronu.

Zdroj: https://www.jablotronlt.com/ambienta-w