+420 605 585 459 info@montea.cz

Kondenzační plynový kotel
Jablotron Aura

Teplo Vašeho domova

Plynový kotel patří k osvědčeným řešením vytápění. Uplatní se především u domů s vyšší tepelnou ztrátou nebo tam, kde se počítá s velkou spotřebou teplé vody a kde je potřeba teplou vodu rychle dohřívat. K typickým použitím patří zajištění tepla pro rodinné domy s více bytovými jednotkami (např. dvougenerační bydlení).

Ve srovnání se staršími typy kotlů zaručuje kondenzační technologie maximální možné využití energie z plynu. Voda se v kondenzačním kotli ohřívá dvojstupňově. Nejprve chladná voda odebírá teplo horkým spalinám (jejich ochlazováním vzniká kondenzát). Teprve poté se tato předehřátá voda dostává přímo k plynovému hořáku. Dvoustupňový ohřev zvyšuje účinnost kotle řádově o 10 % (vůči běžným kotlům) a vede také k odpovídajícím úsporám za plyn. Ještě vyšších úspor se dosahuje správným elektronickým regulováním výkonu kotle, které umožňuje lépe využít předehřev vody teplem ze spalin.

Kotel Jablotron Aura přinese do vašeho domova inovativní algoritmy řízení vytápění. Těmito algoritmy se kotel umí sám přizpůsobit tepelné ztrátě vašeho domu a upravovat topný výkon bez složitého nastavování ideální topné křivky. Díky tomu jsme mohli na kotli Aura maximálně zjednodušit jeho ovládání a nastavení.

zdroj „JABLOTRON“

Bojler JABLOTRON AMBIENTA W

Ohřívač vody s tepelným čerpadlem

Zdroj: https://www.jablotronlt.com/aura