+420 605 585 459 info@montea.cz

Elektrokotel Jablotron Volta

Teplo Vašeho domova

Elektrické vytápění si znovu získává oblibu s tím, jak klesá energetická náročnost novostaveb. Vzhledem k nízkým investičním nákladům je elektrické vytápění vhodné především pokud stavíte dům s minimální tepelnou ztrátou. Další uplatnění nachází jako bivalentní zdroj tepla (např. s kotli na tuhá paliva) nebo u rekreačních objektů s nárazovým provozem.

Běžné elektrokotle na trhu disponují omezenými stupni výkonu. V praxi to znamená, že kotel v dobře zatepleném domě při mírné zimě opakovaně spíná a vypíná (cykluje)

Díky zcela nově vyvinuté elektronice nabízí Jablotron v elektrokotli Volta skutečně plynulou regulaci dodaného tepla. Kotel Volta může trvale dodávat i velmi malé množství tepla, aniž by se musel odpínat (cyklovat). Topná soustava tak může dodávat přesně tolik energie, kolik dům zrovna potřebuje, což výrazně zvyšuje Vaši tepelnou pohodu v domácnosti.

Regulace s adaptivními algoritmy umožňuje kotli, aby se sám přizpůsobil tepelné ztrátě Vašeho domu a aby sám upravoval topný výkon bez složitého nastavování ideální topné křivky. Díky tomu jsme mohli na kotli Volta maximálně zjednodušit jeho ovládání a nastavení.

Zdroj: https://www.jablotronlt.com/volta/